عمل زیبایی واژن یا لابیاپلاستی چیست؟

لابیاپلاستی یک روش درمانی و زیبایی برای بهبود ظاهر و سلامت لابیاها می‌ باشد که برای بانوان راحتی و اعتماد به نفس بیشتری به همراه داشته و متخصصان می‌ توانند بدون اختلال و آسیب ابعاد، شکل و حجم لابیاها را تغییر دهند.

از آنجایی که لابیاپلاستی یک روش کاربردی برای برطرف کردن نقص‌ ها و آسیب‌ های ناحیه واژن است توجه عموم افراد را به خود اختصاص داده و اکثر بانوان تمایل به انجام این جراحی دارند.

به یاد داشته باشید لابیاپلاستی باید تحت نظر متخصصانی انجام شود که در این زمینه مهارت کافی دارند و می‌ توانند با ایجاد اصلاحات کاربردی در این بخش حساس هرگونه آسیب را برطرف کرده و زیبایی و سلامت واژن را باز می‌ گردانند.

لابیاپلاستی عملی است که با روش‌ های مختلف انجام میشود و وضعیت جسمانی بیماران، میزان آسیب‌ ها و نوع ترمیمی که قرار است بر این محدوده انجام شود تعیین کننده شیوه جراحی خواهد بود.

اغلب بانوان جراحی لابیاپلاستی را به منظور برقراری تعادل در لابیاها انجام می‌ دهند و البته اثرگذاری دائمی داشته و بانوان را به هدفی که دارند خواهد رساند.

با این حال می‌ توان گفت که جراحی لابیاپلاستی روشی موثر برای کاهش اندازه‌ لب‌ های فرج است اینکه متخصصان برای عمل لابیاپلاستی و کاهش حجم لب‌ های فرج از چه روشی استفاده کنند بستگی به وضعیت بیمار داشته و قطعاً متخصصان در انتخاب شیوه عمل بهترین تصمیم گیری را خواهند داشت.

در سراسر دنیا جراحی زیبایی فرج یکی از عمل‌ های زیبایی و درمانی پرطرفدار شناخته میشود و از آنجا که کمترین میزان عوارض را به همراه دارد بانوان تمایل زیادی به عمل زیبای فرج داشته و با ایجاد اصلاحات می‌ توانند علاوه بر حال روحی خوب، اعتماد به نفس بالاتری داشته و روابط با کیفیت‌ تری را تجربه می کنند.

چرا عمل زیبایی لابیاپلاستی

چرا عمل زیبایی لابیاپلاستی
چرا عمل زیبایی لابیاپلاستی

اگر متوجه میشوید که در ناحیه واژن اختلالات و آسیب‌ های مختلف پدیدار شده است می‌ توانید ضمن مشورت با متخصصین زنان و جراحان فعال در این زمینه از آنها راهنمایی‌ های لازم را دریافت کرده و خیلی زود برای رفع آسیب اقدام نمایید.

شاید برایتان جالب باشد بدانید که عمل زیبایی لابیاپلاستی برای اغلب بانوان روشی کارآمد است.

اکثر بانوان با افزایش سن، انجام زایمان و حتی روابط جنسی مکرر مشکلاتی را در ناحیه لابیاها تجربه می‌ کنند.

البته آسیب دیدگی در این محدوده ممکن است در پی اختلالات ژنتیکی اتفاق بیفتد و با برهم خوردن تعادل در ابعاد و اندازه‌ های لابیاها و بزرگتر شدن آنها بیش از حد طبیعی بانوان محدودیت‌ های زیادی را تجربه خواهند کرد.

زمانی که لابیا از حد طبیعی بزرگتر میشود و یا فرم نامتقارن به خود می‌ گیرد بانوان در رعایت بهداشت فردی با محدودیت مواجه شده و حتی به طور پیوسته با عفونت‌ های دستگاه ادراری مواجه خواهند شد.

وجود لابیای بزرگ برای بانوان باعث محدودیت در انجام سایر فعالیت‌ های بدنی شده و حتی برخی از تمرینات ورزشی برای آنها مناسب نخواهد بود.

مهم است بدانید که لابیای بزرگ برای بانوان درد سرآفرین است و حتی نمی‌ توانند از لباس‌ های چسبان استفاده نمایند.

با تمام این تفاسیر مشکلات گفته شده می‌ توانند به مرور زمان محدودیت‌ های وسیعی برای بانوان به همراه آورند.

افراد می‌ توانند در صورت بروز مشکل در ناحیه لابیاها و بزرگتر شدن آن بیش از حد طبیعی به پزشک مراجعه کرده و پس از معاینات تکمیلی اقدام به انجام عمل زیبایی لابیاپلاستی نمایند.

به یاد داشته باشید که این عمل تنها برای زیبایی واژن استفاده نمیشود بلکه برای اکثر بانوان جنبه درمانی دارد و انجام آن به منظور رفع آسیب های جسمانی الزامی است.

روش های جراحی لابیاپلاستی

روش های جراحی لابیاپلاستی
روش های جراحی لابیاپلاستی

زمانی که بانوان برای انجام لابیاپلاستی به مراکز درمانی مراجعه می‌ کنند توسط متخصصان برتر معاینه شده و اقدامات کامل برای بررسی میزان و شدت آسیب انجام می‌ پذیرد.

به این واسطه پزشک بهترین روش لابیاپلاستی را در پیش گرفته و از بانوان می‌ خواهند که تا پایان دوره درمان با پزشک همکاری‌ های لازم را انجام دهند تا نتایج خوبی از این جراحی به دست آید.

اولین روش برای انجام لابیاپلاستی ایجاد یک برش خطی بر محدوده مورد نظر است، به این واسطه پزشک بخش اضافی لابیاها را برداشته و بخیه می‌ زنند.

اما روش دیگر برای انجام لابیاپلاستی ایجاد برش بر ناحیه لابیاها با شکل V است.

این برش عموماً در بخش پشتی لبه های لابیا ایجاد میشود و نیاز است که نهایتاً به واسطه بخیه بخش بریده شده به یکدیگر متصل شود.

یک روش دیگر و البته کاربردی برای انجام عمل زیبایی لابیاپلاستی روش تریم است که اصطلاحا به آن کوتاه کردن بخش‌ های اضافه لابیا نیز گفته میشود.

در طی این جراحی برشی کوچک در محدوده لابیاها ایجاد شده و نهایتاً لبه‌ های آن پس از فرمدهی به یکدیگر متصل میشوند و نهایتاً بخیه بر بخش مورد نظر اعمال می‌ گردد.

روش دیگر برای انجام لابیاپلاستی فرآیندی است که پزشک برش را در بخش لب‌ های لابیا به شکل مثلثی اعمال می‌ کند و نهایتاً پس از اصلاحات تکمیلی بخیه زده شده و روند بهبود سپری خواهد شد.

لابیاپلاستی با لیزر

لابیاپلاستی با لیزر
لابیاپلاستی با لیزر

بسیاری از متخصصان برای انجام لابیاپلاستی اقدامات تکمیلی را به صورت لیزری انجام می‌ دهند زیرا معتقدند که با استفاده از لیزر می‌ توانند برش‌ های بسیار محدود و منظم را بر ناحیه‌ واژن اعمال کرده و قطعاً عملکرد بهتری نسبت به روش‌ های سنتی دارند.

متخصصان لابیاپلاستی با لیزر را یک روش غیر جراحی می‌ دانند و معتقدند که کمترین میزان عوارض را برای بیماران به همراه دارد.

از این رو روند بهبود سریع تر سپری شده و نتیجه‌ ای که انتظار دارند خیلی زود حاصل میشود.

به یاد داشته باشید که دوره نقاهت بعد از لابیاپلاستی با لیزر بسیار محدود و کوتاه است و از آنجایی که عمل با دقت و ظرافت بسیار زیاد انجام میشود همه بانوان پس از لابیاپلاستی با لیزر نتایج خوبی دریافت خواهند کرد.

ناگفته نماند که اگر لابیاپلاستی با لیزر انجام شود علاوه بر سهولت در انجام عمل بانوان مدت زمان کوتاه‌ تری را برای این فرایند زیبایی صرف خواهند کرد و البته هزینه‌ های محدودتری در پی دارد.

کاربرد لابیاپلاستی

بسیاری از بانوان تصور می‌ کنند که لابیاپلاستی یک روند زیبایی به شمار می‌ آید اما مهم است بدانید که این عمل علاوه بر زیباتر کردن ناحیه واژن و رفع آسیب‌ های پیش آمده نوعی درمان نیز به شمار می‌ آید.

از مهمترین کاربردهای لابیاپلاستی باید به اصلاح شکل و اندازه لابیاها اشاره کرد.

گاهی برخی از بانوان با افزایش سن، انجام زایمان و حتی سایر عمل‌ های درمانی در ناحیه واژن ممکن است فرم و ظاهر زیبای لابیاها را از دست بدهند به این واسطه پزشک می‌ تواند لابیاها را اصلاح کرده و حتی در صورت بزرگ بودن اندازه آنها را تغییر خواهند داد.

بزرگ بودن لابیاها باعث میشود تا بانوان همواره احساس ناخوشایندی داشته باشند و از آنجایی که سطح لابیا با پوشش افراد دائماً در تماس است احساس تراشیدگی رخ داده و به مرور زمان تغییر رنگ لابیا و سفت شدن آن اتفاق می‌ افتد.

اما از آنجا که لابیاپلاستی یک روش ایمن برای رفع این عوارض است متخصصان با لابیاپلاستی می‌ توانند مشکلات پیش آمده را برطرف نمایند.

به یاد داشته باشید که برقراری تعادل در ناحیه لابیاها نه تنها باعث زیبایی بدن بانوان میشود بلکه در انجام روابط جنسی احساس بهتری داشته و بر میزان اعتماد به نفس افراد نیز اثرگذار است.

هر چند که مخفی بودن لابیاها باعث میشود تا سطح پوشش افراد با پوست بدن تماس نداشته و هرگز احساس سوزش، خارش و نازک‌ تر شدن پوست را تجربه نخواهند کرد.

فواید لابیاپلاستی

فواید لابیاپلاستی
فواید لابیاپلاستی

زمانی که فرم طبیعی لابیاها از بین می‌ رود بانوان مشکلات مختلف را تجربه کرده که گاهی اوقات باعث ایجاد محدودیت‌ های وسیع میشود.

اما از آنجا که لابیاپلاستی فواید بسیار زیادی دارد متخصصان انجام این عمل را به بانوان پیشنهاد کرده و به این واسطه افراد ضمن داشتن اعتماد به نفس بالاتر بابت زیبایی بدن خود، روابط با کیفیت‌ تری را تجربه خواهند کرد و از آنجایی که روابط جنسی کیفیت پیدا می‌ کنند بر روند زندگی افراد تاثیر مثبت داشته و از نظر روحی و روانی نیز در تعادل قرار می‌ گیرند.

از مهمترین فواید انجام لابیاپلاستی باید به رفع علائم ناخوشایند اشاره کرد.

گاهی اوقات بر اثر بزرگتر شدن لابیاها مجاری ادراری با اختلال مواجه شده و بانوان در این زمینه نیز محدودیت خواهند داشت.

اما از آنجایی که لابیاپلاستی روشی موثر برای رفع آسیب‌ های مربوط به لابیاها است به این واسطه عملکرد سیستم ادراری به روال طبیعی بازگشته و هرگونه احساس ناخوشایند رفع میشود.

با تمام این تفاسیر متخصصان عمل لابیاپلاستی را برای بانوانی که در این محدوده مشکل دارند مناسب دانسته و معتقدند که اگر فرم طبیعی واژن بازگردد سلامت جسمانی فرد حفظ میشود و از نظر روحی و شخصیتی نیز حس و حال بهتری خواهند داشت و با افزایش رضایت جنسی افراد زندگی نرمال را سپری خواهند کرد.

به یاد داشته باشید که لابیاپلاستی فواید بسیار زیادی دارد و از آنجایی که دوره نقاهت آن بسیار کوتاه است و افراد بدون درد و خونریزی و بدون نیاز به داروهای بیهوشی این عمل را انجام می‌ دهند سلامت فرد حفظ شده و هرگونه مشکل پیش آمده رفع خواهد شد.

خطرات لابیاپلاستی

خطرات لابیاپلاستی
خطرات لابیاپلاستی

مهم است که برای انجام هر گونه جراحی زیبایی و درمانی مانند لابیاپلاستی به مراکز مجهز و متخصصانی مراجعه کنید که در این زمینه تجربه و مهارت کافی دارند تا بدون عوارض و خطرات احتمالی بتوانید نتایج خوبی دریافت نمایید.

اما لابیاپلاستی نیز مانند سایر روش‌ های درمانی ممکن است عوارضی را برای افراد به همراه آورد.

معمولا بانوان بعد از عمل هنگام نشستن و برخاستن دردی را متحمل میشوند که به مرور زمان و با مراقبت بیشتر به طور کامل رفع خواهد شد.

اما عارضه و مشکل دیگری که در پی انجام لابیاپلاستی اتفاق می‌ افتد خونریزی است.

اگر میزان برش در ناحیه لابیاها بیشتر از حد نرمال باشد احتمال ایجاد خونریزی افزایش پیدا کرده و مهم است که دوره نقاهت با حساسیت و استراحت بیشتر سپری شود.

مسئله دیگری که در پی انجام لابیاپلاستی برای بانوان رخ می‌ دهد عفونت است.

گاهی اوقات در پی محدودیت‌ های ایجاد شده پس از عمل افراد نمی‌ توانند به درستی بهداشت فردی را رعایت کنند و این مسئله باعث تجمع آلودگی در ناحیه واژن شده و نهایتاً سبب بروز عفونت میشود.

مهم است که از چنین آسیبی جلوگیری کرده و نباید هرگز شرایط را برای عفونت واژن فراهم نمایید.

یکی دیگر از عوارض شایع پس از انجام لابیاپلاستی باقی ماندن جای زخم در ناحیه واژن است.

مهم است که بعد از عمل به خوبی از زخم‌ ها مراقبت کرده تا مبادا با عفونت مواجه شوند، زیرا این عارضه به اسکار ختم شده و باقی ماندن جای زخم برای بانوان ناخوشایند است.

از دیگر عوارض انجام لابیاپلاستی باید به کاهش حساسیت ناحیه جنسی اشاره کرد.

گاهی اوقات عمل به گونه‌ ای انجام میشود که به عصب‌ های حساس و تحریک پذیر آسیب وارد شده و پس از بهبود کامل افراد متوجه کاهش تحریک پذیری این ناحیه میشوند.

گاهی اوقات آسیب دیدگی ناحیه واژن زیاد است و متخصصان برای آنکه دقت و تمرکز کار خود را افزایش دهند با تزریق داروی بیهوشی به بیمار شرایط را برای یک جراحی ایمن فراهم می‌ کنند.

گاهی افراد نسبت به مواد بیهوشی آلرژیک نشان داده و پس از جراحی مشکلات و محدودیت‌ های زیاد به سراغشان می‌ آید.

به یاد داشته باشید که بعد از هرگونه جراحی مراقبت‌ های گفته شده توسط پزشک باید انجام شود در غیر این صورت احتمال بروز لخته خون در بخش‌ های مختلف بدن وجود داشته و به این واسطه سلامت بیماران به خطر خواهد افتاد.

لابیاپلاستی به پرده بکارت آسیب میرساند؟

لابیاپلاستی به پرده بکارت آسیب میرساند؟
لابیاپلاستی به پرده بکارت آسیب میرساند؟

بسیاری از بانوان در سنین جوانی با مشکلاتی در ناحیه لابیا مواجه میشوند ممکن است این مسئله به صورت ارثی برای افراد رخ دهد و دخترانی که باکره هستند با ترس از بین رفتن هایمن برای انجام لابیاپلاستی اقدام نخواهند کرد.

متخصصان فعال در این زمینه این اطمینان را به بانوان می‌ دهند که در صورت داشتن پرده بکارت و انجام لابیا پلاستی هیچگونه آسیبی به هایمن وارد نشده و اطمینان داشته باشید که تمامی اصلاحات در بخش خارجی واژن انجام میشود و با بخش های داخلی هیچ گونه ارتباطی نخواهد داشت.

با این حال تمامی بانوان در گروه‌ های سنی مختلف حتی با وجود داشتن پرده‌ هایمن می‌ توانند برای انجام لابیاپلاستی اقدام نمایند و اطمینان داشته باشید که این جراحی اصلاحی هیچ گونه اثر منفی بر هایمن نداشته و حتی باعث آسیب دیدگی آن نخواهد شد.

سن مناسب لابیاپلاستی

سن مناسب لابیاپلاستی
سن مناسب لابیاپلاستی

بسیاری از افراد تمایل دارند تا در سنین پایین برای ایجاد اصلاحات در ناحیه لابیاها اقدام کنند، اما زمانی که به متخصصین مراجعه می‌ کنید پزشک وضعیت جسمانی فرد را بررسی کرده و البته به سن بیماری توجه خواهد کرد.

حتماً می‌ دانید که بانوان تا سن ۱۸ سالگی در حال رشد هستند و تا زمانی که بلوغ به پایان نرسیده باشد فرد نمی‌ تواند چنین عمل‌های زیبایی و درمانی را انجام دهد.

مهم است بدانید که عمل لابیاپلاستی برای دختران زیر ۱۸ سال انجام نمیشود بلکه بانوان می‌ توانند بالای ۱۸ سالگی برای ایجاد اصلاحات در ناحیه لابیاها اقدام کنند.

همواره این نکته را به یاد داشته باشید که معمولاً آسیب دیدگی ناحیه لابیاها در سنین میانسالی به بعد پدیدار میشود و در سنین جوانی آسیب‌ ها آنقدر جزئی است که حتی دیده نمیشود.

با این حال بانوان جوان‌ تر نیازی به انجام لابیاپلاستی نداشته مگر اینکه در موارد خاص افراد به صورت ژنتیکی لابیاهای بزرگ یا نامتقارن داشته باشند.

عمل لابیاپلاستی برای بانوانی که محدوده سنی ۶۵ سال را رد کرده‌ اند گزینه مناسبی نخواهد بود با افزایش سن و رد کردن دوره میانسالی میزان کلاژن‌ سازی پوست بسیار محدود میشود و روند ترمیم زخم‌ ها سرعت بسیار کمی خواهد داشت به همین دلیل متخصصان برای دریافت نتایج مثبت از لابیاپلاستی به بانوان توصیه می‌ کنند که در محدوده سنی ۱۸ تا ۶۵ سالگی برای لابیاپلاستی اقدام نمایند.

لابیاپلاستی بعد از زایمان طبیعی

لابیاپلاستی بعد از زایمان طبیعی
لابیاپلاستی بعد از زایمان طبیعی

هترین زمان برای انجام لابیاپلاستی بعد از زایمان طبیعی است.

متخصصان به بانوان توصیه می‌ کنند که در صورت تصمیم به بارداری پس از اتمام زایمان برای لابیاپلاستی اقدام نمایند.

توجه داشته باشید که زایمان طبیعی خود عاملی برای از دست رفتن سلامت و فرم طبیعی لابیاها می‌ باشد و به مرور زمان شاهد بزرگتر شدن لابیاها بوده و ممکن است حتی بخش‌ هایی از آن به صورت بیرون زدگی از ناحیه واژن مشاهده شود.

متخصصان برای ترمیم واژن زمان متفاوتی را در نظر می‌ گیرند.

بهترین زمان پس از انجام زایمان طبیعی است، به یاد داشته باشید که عمل لابیاپلاستی یک فرایند دائمی و موثر است و اگر بعد از زایمان طبیعی برای این روش درمانی و زیبایی اقدام کنید تا همیشه از نتایج خوب و ماندگار آن بهره‌ مند خواهید شد.

به طور کلی متخصصانی که در زمینه انجام جراحی‌ های زنان فعالیت دارند بهترین زمان برای اعمال فعالیت‌ های ترمیمی بر ناحیه واژن از جمله لابیا پلاستی و واژینوپلاستی را بعد از انجام زایمان طبیعی می‌ دانند زیرا معتقدند که اگر آسیبی پس از زایمان اتفاق بیفتد به واسطه این روش‌ های درمانی قابل بهبود است و متخصصان می‌ توانند پس از ترمیم نتایج بسیار خوبی را به دست آورند و البته ماندگاری طولانی مدتی برای بانوان خواهد داشت.

لابیاپلاستی قبل یا بعد از بارداری

زمانی که بانوان برای انجام لابیاپلاستی به پزشک مراجعه می‌ کنند متخصصان چندین سوال را از آنها جویا شده تا با توجه به نتایج دریافتی زمان مناسب را برای لابیاپلاستی تعیین کنند.

مهم است بدانید که لابیاپلاستی برای بانوانی مناسب است که آسیب دیدگی‌ های شدید و وسیع را در ناحیه لابیاها تجربه می‌ کنند.

اما متخصصان بر این باورند که چنین عمل‌ های زیبایی باید برای کسانی انجام شود که دیگر قصد انجام بارداری و زایمان طبیعی ندارند، حتی اگر فرد در ذهن خود تصمیم به بارداری داشته باشد قطعاً از طرف متخصصان راهکارهای مناسب به آنها داده میشود و نظر پزشک بر این است که بعد از بارداری و اتمام زایمان و بهبود کامل برای این روش‌ های تخصصی اقدام نمایند.

ناگفته نماند که اگر بانوان بخواهند در طی دوره بارداری و زایمان روش سزارین را انتخاب کنند هیچگونه تغییری در نتیجه لابیاپلاستی ایجاد نخواهد شد و آسیب دیدگی در ناحیه واژن رخ نمی‌ دهد.

اما اگر فرد زایمان طبیعی در پیش داشته باشد قطعاً از نظر متخصصان برای انجام لابیاپلاستی منع خواهد شد و این روند تخصصی و زیبایی باید به پایان دوره بارداری و پس از زایمان موکول شود.

مراقبت های قبل از لابیاپلاستی

مراقبت های قبل از لابیاپلاستی
مراقبت های قبل از لابیاپلاستی

اگر نیاز است که عمل لابیاپلاستی را برای رفع آسیب‌ های مربوط به واژن انجام دهید مهم است که مراقبت‌ های قبل از عمل را به طور دقیق طی کرده تا نتایج خوبی حاصل شود.

قبل از هر چیز متخصصان یک جلسه مشاوره برای بیماران خود در نظر می‌ گیرند و تمامی سوالات جزئی از آنها پرسیده میشود و البته پزشک با توجه به وضعیت بانوان به آنها خواهند گفت که چه نتیجه‌ ای از عمل دریافت می کنند و از آنها می‌ خواهند که به دنبال نتایج واقعی باشند و نباید از این عمل‌ های ترمیمی انتظارات زیاد و شگفت انگیز داشته باشند.

اما متخصصان از بانوان می‌ خواهند که با انجام یک سری آزمایشات تکمیلی پزشک را از وضعیت خود آگاه سازند.

انجام آزمایش خون و تصویربرداری از محدوده مورد نظر کمک می‌ کند تا پزشک خطرات احتمالی را پیش بینی کرده و با آگاهی بیشتری نسبت به وضعیت بیمار برای عمل آماده خواهند شد.

قبل از انجام لابیاپلاستی باید تمامی بیماری‌ های زمینه‌ ای و داروهای مصرفی را به پزشک خود اطلاع دهید تا در صورت نیاز مصرف برخی از انواع داروها متوقف شود.

همچنین مهم است که بانوان بهداشت فردی را رعایت کرده تا مبادا در دوره‌ های قبل از جراحی با عفونت‌ های قارچی یا باکتری‌ هایی مواجه شوند.

با مصرف خوراکی‌ های سالم و مقوی می‌ توانید نیاز بدن را تامین کرده و با تقویت سیستم ایمنی از ابتلا به بیماری‌ های مختلف و ضعیف‌ تر شدن بدن بعد از جراحی پیشگیری خواهید کرد.

مراقبت های بعد از لابیاپلاستی

بعد از انجام لابیاپلاستی متخصصان چندین نکته را به بانوان یادآور میشوند که با رعایت دقیق آنها بهترین نتیجه را از لابیاپلاستی دریافت کرده و هرگز خطرات و عوارض ناشی از جراحی را تجربه نخواهند کرد.

بلافاصله بعد از انجام لابیاپلاستی بانوان باید استراحت کافی داشته و در روزهای بعد از عمل به هیچ عنوان نباید فعالیت‌ های سنگین و غیر ضروری را انجام دهند.

استراحت بیشتر باعث میشود تا زخم‌ ها سریع‌ تر بهبود پیدا کرده و عدم فشار به ناحیه واژن باعث میشود تا نتیجه مطلوب حاصل گردد و از مشکلاتی مانند خونریزی و باز شدن زخم پیشگیری خواهد شد.

قطعاً برای انجام لابیاپلاستی برشی در سطح لابیاها اعمال می‌ گردد، در چنین موقعیتی بانوان باید به خوبی از زخم‌ ها مراقبت کرده و با تعویض به موقع پانسمان از تجمع آلودگی و رطوبت در این محدوده پیشگیری خواهند کرد و روند بهبود زخم‌ ها بسیار سریع طی میشود.

نکته دیگری که باید بدانید این است که بعد از انجام لابیاپلاستی متخصصان شوینده‌ های مناسب را برای شما تجویز می‌ کنند و به بانوان خواهند گفت در طی روز چگونه و چند مرتبه باید از آنها استفاده نمایند.

به یاد داشته باشید که رعایت بهداشت فردی در چنین موقعیتی بسیار مهم است اما نباید از محصولات شیمیایی و انواع صابون‌ ها یا اسکراب استفاده نمایید.

اگر متخصصان برای کاهش درد و کمتر کردن میزان التهابات و پیشگیری از عفونت انواع داروها یا آنتی بیوتیک را برای شما تجویز می‌ کنند در زمان بندی مناسب از آنها استفاده کنید تا بتوانید با مراقبت بیشتر از بدن نتایج خوبی از لابیاپلاستی دریافت نمایید.

هزینه جراحی زیبایی واژن یا لابیاپلاستی چگونه محاسبه می شود؟

هزینه جراحی زیبایی واژن یا لابیاپلاستی چگونه محاسبه می شود؟
هزینه جراحی زیبایی واژن یا لابیاپلاستی چگونه محاسبه می شود؟

زمانی که بانوان تصمیم به انجام لابیاپلاستی می‌ گیرند با این مسئله مواجه میشوند که چه مقدار هزینه را باید برای این جراحی زیبایی پرداخت نمایند.

اما متخصصان در این زمینه شما را راهنمایی خواهند کرد و با توجه به میزان آسیب‌ ها و نحوه انجام ترمیم بر ناحیه لابیا هزینه‌ های متفاوتی را برای هر فرد در نظر خواهند گرفت.

هر چقدر که آسیب دیدگی ناحیه لابیاها بیشتر باشد نیاز است که جراحی با حساسیت بیشتر انجام شده و فعالیت‌ های ترمیمی افزایش خواهد یافت.

قطعاً این مسئله برای بانوان هزینه بیشتری خواهد داشت و البته بهای تعیین شده قابل پرداخت بوده و هیچ گونه هزینه‌ های غیرمعمول برای بانوان در پی ندارد.

هر چقدر که مهارت و تجربه پزشک بالاتر باشد ممکن است دستمزد بیشتری را برای جراحی‌ های ترمیمی دریافت نمایند.

با این حال تجربه و مهارت پزشک بر میزان هزینه‌ ها اثرگذار است.

به یاد داشته باشید که با مراجعه به کلینیک‌ها و بیمارستان‌ های تخصصی ضمن دریافت خدمات بیشتر بهای بالاتری را پرداخت خواهید کرد.

در هر صورت مهم است که لابیاپلاستی در فضایی کاملاً ایمن و توسط متخصصان با تجربه انجام شود و نهایتاً هزینه‌ های پرداختی کاملا معقول و مصوب بوده و تمامی بانوان توانایی پرداخت آن را خواهند داشت.

سوالات متداول:

سوالات متداول:
سوالات متداول:

1-عمل جراحی زیبایی واژن یا لابیاپلاستی درد دارد؟

تمامی متخصصانی که در زمینه جراحی زیبایی زنان فعالیت دارند برای کاهش میزان درد بیمار از داروهای بی‌ حسی موضعی استفاده می‌ کنند و اگر جراحی برای ترمیم تخصصی‌ تر و بیشتر انجام شود با استفاده از داروهای بیهوشی شرایط را برای بیماران ایمن می‌ کنند.

در طی جراحی افراد هیچگونه دردی احساس نکرده و حتی پس از آن با مصرف انواع مسکن‌ ها می‌ توانند دوره نقاهت را به سلامت و بدون درد سپری نمایند.

2-دوره نقاهت لابیاپلاستی چقدر است؟

لابیاپلاستی در شمار جراحی‌ های ساده و کم خطر قرار می‌ گیرد و دوره نقاهت آن بسیار کوتاه است و خیلی زود نتایج مناسب حاصل میشود.

دوره نقاهت برای بانوان متفاوت است و این روند تا زمانی ادامه پیدا می‌ کند که زخم‌ ها به طور کامل بهبود پیدا کنند.

تا بهبودی کامل بخیه‌ ها افراد باید از سلامت خود مراقبت کرده و هیچ نوع فعالیت اضافه و فشار مضاعف را نباید به واژن وارد کنند.

3-آیا لابیاپلاستی باعث کاهش میل جنسی میشود؟

تحقیقات انجام شده نشان می‌ دهد که لابیاپلاستی تاثیر خوبی بر افزایش میل جنسی بانوان دارد.

اما اگر ضمن جراحی پزشک عصب‌ های تحریک پذیر را از بین ببرد ممکن است به مرور زمان بانوان با کاهش میل جنسی مواجه شوند و مهم است که عمل به درستی و طبق اصول انجام پذیرد.

4-دلایل افزایش میل جنسی بعد از لابیاپلاستی چیست؟

بعد از انجام لابیاپلاستی بانوان احساس رضایت بیشتری نسبت به بدن خود خواهند داشت و افزایش اعتماد به نفس باعث میشود تا روابط جنسی بهتر و با کیفیت‌ تری را تجربه کنند.

همین مسئله به مرور زمان سبب افزایش میل جنسی بانوان شده و از نظر جسمی و روحی در حد متعادل قرار می‌ گیرند، برطرف کردن عیب‌ ها و آسیب‌ های ناحیه واژن بر افزایش میل جنسی بانوان اثرگذار است.