جراحی واژینوپلاستی (تنگ کردن واژن)

واژینوپلاستی چیست؟

با افزایش سن آسیب دیدگی ناحیه تناسلی کاملاً شایع است و این مسئله به هیچ عنوان قابل پیشگیری نبوده و همه بانوان به خصوص بعد از انجام بارداری و زایمان تا حدودی این مسئله را تجربه می‌ کنند.

اما یکی از تکنیک‌ های موثر برای ترمیم کانال واژن عمل واژینوپلاستی است و متخصصان می‌ توانند با ترمیم ساختار واژن و سفت‌ تر کردن بخش‌ های مختلف آن وضعیت واژن را به حالت قبل بازگردانند.

آسیب دیدگی در ناحیه واژن عواقب و عوارض زیادی در پی دارد و علاوه بر کاهش اعتماد به نفس افراد و کاهش کیفیت روابط جنسی عاملی برای بیمار شدن فرد به خصوص جذب آلودگی و عفونت خواهد بود.

اگر بخواهیم جزئی‌ تر در مورد واژینوپلاستی صحبت کنیم باید بدانید که پزشکان می‌ توانند با عمل تنگ کردن واژن بافت‌ های اضافه را برداشته و شل شدن و گشادی واژن را درمان می‌ کنند.

واژینوپلاستی برای کسانی مناسب است که افتادگی و سست بودن بافت واژن را بیش از حد تجربه می‌ کنند و این مسئله با سایر روش‌ های دیگر از جمله لیزر درمانی قابل ترمیم نمی‌ باشد.

متخصصان به واسطه واژینوپلاستی می‌ توانند ماهیچه‌ های جدا شده واژن را به یکدیگر نزدیک کرده و با حذف پوست خارجی واژن به ویژه بخش‌ های اضافی ظاهر زیباتری را برای ناحیه تناسلی به وجود می‌ آورند.

فواید انجام واژینوپلاستی

فواید انجام واژینوپلاستی
فواید انجام واژینوپلاستی

واژینوپلاستی در شمار فرایندهای درمانی و زیبایی قرار می‌ گیرد و برای جوانسازی واژن یک روش موثر و کارآمد است، ضمن انجام واژینوپلاستی متخصصان می‌ توانند اصلاحات زیادی را در ناحیه تناسلی انجام داده و ترمیم بافت‌ های آسیب دیده باعث میشود تا افراد نسبت به وضعیت جسمانی خود رضایت کامل داشته باشند و این مسئله نه تنها بر جسم افراد بلکه بر روان آنها اثر مثبت دارد.

از مهمترین فواید انجام واژینوپلاستی باید به ترمیم سریع آسیب‌ ها اشاره کرد، پزشکان می‌ توانند برای بانوان ناحیه لابیاها را ترمیم کرده و اصلاحاتی را در بخش پرینه اعمال می‌ کنند، بخش‌ های اضافه را جدا کرده و با نزدیک کردن ماهیچه‌ ها به یکدیگر افتادگی، شل شدن و گشادی واژن را رفع می‌ کنند.

از مهمترین فواید واژینوپلاستی می‌ توان به انجام آسان آن اشاره کرد، این عمل برای اکثر بانوان کاربرد داشته به ویژه کسانی که بعد از انجام زایمان با آسیب دیدگی واژن مواجه هستند.

بانوان می‌ توانند برای بهبود عملکرد جنسی خود این عمل آسان و کم خطر را انجام داده و نتایج مثبت را دریافت می‌ کنند.

گاهی اوقات بانوان در پی ابتلا به سرطان و انجام پرتو درمانی ممکن است سلامت بافت واژن را از دست بدهند، اما پس از طی کردن دوره‌ های درمان به طور کامل پزشکان می‌ توانند با انجام واژینوپلاستی اختلالات پیش آمده در ناحیه واژن را برطرف کرده و این بافت حساس و آسیب پذیر را بازسازی می‌ کنند.

از دیگر فواید انجام واژینوپلاستی باید به بهبود ناهنجاری‌ های مادرزادی اشاره کرد، کسانی که در روند رشد و تکامل واژن اختلالاتی را تجربه می‌ کنند می‌ توانند در سنین خاص و تحت نظر متخصصان برتر با انجام واژینوپلاستی اصلاحات کاربردی را در این محدوده از بدن انجام دهند.

نکات مهم پیش از انجام واژینوپلاستی

نکات مهم پیش از انجام واژینوپلاستی
نکات مهم پیش از انجام واژینوپلاستی

هرگونه آسیب در ناحیه واژن با روش‌ های مختلف قابل بهبود است، اما اغلب متخصصان واژینوپلاستی را روش مطمئنی برای بیماران خود دانسته و به این واسطه می‌ توانند ترمیم و بازسازی بافت واژن را انجام دهند.

اما قبل از واژینوپلاستی مهم است که معاینات دقیق توسط پزشک انجام شود و نکات مهم از جمله ترک مصرف سیگار و مواد مخدر و الکل را باید با جدیت انجام دهید.

از طرفی مهم است که با عوارض احتمالی واژینوپلاستی آشنا باشید تا در صورت مشاهده علائم غیر طبیعی به پزشک مراجعه نمایید، اگر از داروهای شیمیایی خاص یا محصولات گیاهی استفاده می‌ کنید حتماً مسئله را به پزشک اطلاع دهید زیرا نیاز است که در برخی مواقع انواع داروها را موقتاً با دوز کمتر مصرف کرده یا از محصولات دارویی جایگزین استفاده کنید.

اما مهم است بدانید که قبل از جراحی واژینوپلاستی به هیچ عنوان نمی‌ توانید از انواع مسکن و داروهای رقیق کننده خون استفاده کنید، اگر بعد از انجام واژینوپلاستی در محدوده مورد نظر دردی را احساس کنید متخصصان بعد از جراحی با تجویز داروهای مسکن یا انواع پمادهای بی حس کننده شرایط را برای بیماران هموار می‌ کنند.

واژینوپلاستی چگونه انجام می‌شود؟

واژینوپلاستی چگونه انجام می‌شود؟
واژینوپلاستی چگونه انجام می‌شود؟

شاید برایتان جالب باشد بدانید که واژینوپلاستی در شمار عمل‌ های ترمیمی قرار می‌ گیرد و متخصصان می‌ توانند تحت بیهوشی موضعی این فرایند را انجام داده و آسیب‌ های این محدوده از بدن را به طور کامل رفع می‌ کنند.

ضمن انجام واژینوپلاستی پزشک می‌ تواند با حذف پوست اضافه قسمت داخلی واژن وضعیت آن را تا حد زیادی اصلاح کند، برداشت پوست‌ های اضافه اغلب با چاقوی جراحی یا لیزر انجام میشود و در تنگ‌ تر شدن واژن و رفع افتادگی و شل شدن آن تاثیرگذار است.

در روند واژینوپلاستی پزشک با استفاده از بخیه‌ های محکم می‌ تواند بافت شل زیر پوست را ترمیم کرده و در جایگاه خود با استحکام بیشتر قرار داده میشود پس از آن پزشکان برای اطمینان از سفت شدن کانال واژن بخیه‌ هایی را در پوست مخاطی اعمال کرده که اگر شرایط به درستی انجام شود نتایج بسیار خوبی از واژینوپلاستی حاصل می‌ گردد.

اما در پی افزایش سن، انجام روابط جنسی مکرر و زایمان طبیعی ممکن است دهانه واژن کمی گشادتر شده و ممکن است حتی پوست های خارجی واژن به حالت بیرون زده باشند، اما پزشکان در این فرایند می‌ توانند با کاهش اندازه دهانه واژن و برداشت بخش‌ های اضافه این ناحیه را ترمیم کرده و زیبایی و سلامت واژن را باز می‌ گردانند.

در روند واژینوپلاستی متخصصان از چندین بخیه برای ترمیم و سفت کردن ساختار واژن استفاده می‌ کنند و تا زمانی که این بخیه‌ ها بهبود پیدا می‌ کند باید از سلامت بدن مراقبت کرده و خیلی زود نتایجی که انتظار دارید حاصل می‌ گردد.

مراقبت‌ های بعد از واژینوپلاستی

مراقبت‌ های بعد از واژینوپلاستی
مراقبت‌ های بعد از واژینوپلاستی

اگر واژینوپلاستی تحت نظر متخصصان برتر انجام شود و مراقبت‌ های پس از آن را به درستی انجام دهید قطعاً با یک بار واژینوپلاستی ترمیم واژن به درستی انجام شده و نتایجی که انتظار دارید با ماندگاری بسیار بالا حاصل می‌ گردد.

از مهمترین نکات مراقبتی بعد از واژینوپلاستی باید به این مسئله اشاره کرد که تا ۶ هفته بعد از جراحی نمی‌ توانید هیچ گونه فعالیت‌ های ورزشی انجام دهید، حتی بهتر است که در انجام فعالیت‌ های روزانه از دیگران کمک دریافت کرده و به هیچ عنوان نباید فشاری مستقیم بر ناحیه تناسلی وارد شود.

بهتر است که در این مدت زمان فعالیت خاص مانند رانندگی را انجام نداده و با مراقبت بیشتر در این تایم محدود نتایج خوبی که انتظار دارید از واژینوپلاستی به دست آورید، در این زمان به هیچ عنوان استرس و نگرانی به خود راه ندهید و می‌ توانید با استفاده از کمپرس سرد در طی روز التهابات پیش آمده را محدودتر کرده و تا بهبودی کامل این روند را ادامه دهید.

همواره به یاد داشته باشید که تا مدت یک ماه نباید تحت هیچ شرایطی از دخانیات استفاده کنید و مراقب باشید که مصرف خودسرانه انواع داروهای مسکن می‌ تواند برای بدن مضر باشد.

در این دوره و تا زمانی که بهبودی کامل بعد از واژینوپلاستی حاصل نشده است نمی‌ توانید رابطه جنسی داشته باشید، توصیه میشود برای حمام کردن مدت بسیار محدودی را در مجاورت با آب داغ قرار گرفته و زمان استحمام را تا حد ممکن کاهش دهید.

در تایم یک الی دو ماه بعد از واژینوپلاستی به هیچ عنوان نباید برای شنا کردن به استخر مراجعه کنید و فعالیت‌ های خاص مانند اسب سواری و دوچرخه سواری هم ممنوع است.