جراحی های زیبایی واژن

عمل زیبایی واژن چیست؟

از بین رفتن سلامت و زیبایی واژن مسئله‌ ای است که اغلب بانوان از سنین میانسالی به بعد با آن مواجه میشوند و به دنبال راهکارهای موثر و ایمن برای رفع آسیب‌ ها و نقص‌ های پیش آمده هستند.

عمل زیبایی واژن به منظور جوانسازی دستگاه تناسلی انجام میشود و به این واسطه پزشک می‌ تواند هرگونه عارضه مربوط به ناحیه تناسلی بانوان را رفع کرده و اقداماتی همچون تنگ کردن واژن را برای بیماران به ارمغان می‌ آورند.

آسیب دیدگی ناحیه واژن تنها مربوط به ظاهر واژن نیست بلکه مشکلاتی مانند گشادی واژن و تیرگی پوست ناحیه تناسلی از دیگر مسائلی است که بانوان با آن مواجه میشوند و به مرور زمان با کاهش میل جنسی اختلالات زیادی را در سلامت جسمانی و روانی افراد به وجود می‌ آورند.

با توجه به نوع آسیب و اختلال پیش آمده متخصصان بهترین شیوه‌ های درمانی را برای زیبایی واژن در پیش گرفته که درصد بسیار زیادی از مراجعین نتایج دلخواه خود را کسب خواهند کرد و به این واسطه سلامت و زیبایی ناحیه تناسلی باز می‌ گردد.

آسیب‌ های مربوط به واژن باعث اختلال در عملکرد سیستم ادراری میشود و بی‌ اختیاری ادراری یا نشت ادرار برای بانوان رخ می‌ دهد.

این عارضه در پی آسیب دیدگی در بخش‌ های حساس واژن رخ می‌ دهد و متخصصان با انجام عمل‌ های زیبایی و درمانی می‌ توانند چنین مشکلی را برای همیشه برطرف نمایند.

آناتومی واژن

آناتومی واژن
آناتومی واژن

اگر بخواهیم کمی جزئی‌ تر آناتومی واژن را برایتان شرح دهیم می‌ توان اینگونه بیان کرد که ناحیه تناسلی بانوان از دو قسمت داخلی و خارجی تشکیل میشود.

بخش خارجی واژن معمولا بزرگتر است و شکلی مشابه با یکدیگر دارند اما لابیاهای داخلی بافت لطیف‌ تری داشته و به مرور زمان بیش از بافت‌ های خارجی آسیب دیده خواهند شد.

در پی انجام عمل زیبایی واژن متخصصان می‌ توانند اصلاحات لازم را در بخش داخلی یا خارجی واژن اعمال نمایند.

به یاد داشته باشید که در قسمت داخلی واژن ابتدا به دهانه واژن رسیده که مستقیماً با سیرویکس در ارتباط است و قسمت پایین‌ تر مقعد قرار می‌ گیرد، حد فاصله بین ورودی واژن و مقعد را پرینه می‌ نامند که بخشی آسیب پذیر و حساس است و ممکن است به مرور زمان با از دست رفتن خاصیت ارتجاعی این بخش افراد با گشادی واژن مواجه شوند.

پیشرفت علم باعث شده تا هرگونه اختلالات و مشکلات پیش آمده در ناحیه واژن خیلی زود و البته به راحتی درمان شود و بانوان از این بابت نگرانی نخواهند داشت.

آناتومی واژن به گونه‌ ای است که هر بخش کوچک از آن حتی کلیتوریس قابلیت ترمیم داشته و البته متخصصان باید مهارت و تجربه کافی در این زمینه را دارا باشند.

همچنین به کارگیری تجهیزات نوین باعث میشود تا بخش‌ های داخلی و خارجی واژن و حتی قسمت‌ های تحریک پذیر این ناحیه به طور کامل ترمیم شده و هرگونه اصلاحات بدون محدودیت انجام می‌ پذیرد.

مزایای عمل زیبایی واژن

مزایای عمل زیبایی واژن
مزایای عمل زیبایی واژن

آسیب دیدگی در ناحیه واژن محدودیت‌ های زیادی را برای بانوان به همراه خواهد داشت و البته مهم است بدانید که این افراد معمولاً احساس ناخوشایندی را با خود به همراه داشته و حتی در برقراری رابطه جنسی ممانعت می‌ کنند و این مسئله باعث کاهش میل جنسی بانوان شده و قطعاً زندگی زناشویی آنها با اختلال مواجه میشود.

اما زمانی که عمل‌ های زیبایی در ناحیه واژن انجام میشود افراد به مزایا و فواید آن پی خواهند برد و می‌ دانند که با این فعالیت‌ های ترمیمی ساده تا چه حد می‌ توانند به زیبایی و سلامت بدن خود کمک کنند.

از مهمترین فواید و مزایای عمل زیبایی واژن باید به افزایش اعتماد به نفس بانوان اشاره کرد.

این افراد از وضعیت جسمانی خود رضایت کامل داشته و بدون محدودیت می‌ توانند از پوشش دلخواه خود استفاده کنند و هیچ نوع محدودیتی برای انجام فعالیت‌ های ورزشی مانند دوندگی، اسب سواری و حتی دوچرخه سواری نخواهند داشت.

از دیگر مزایای عمل زیبایی واژن باید به کوچک تر شدن اندازه لابیاها اشاره کرد، همچنین تقارن در لابیاها برقرار شده و هیچگونه بیرون زدگی وجود نخواهد داشت، همین مسئله باعث میشود تا رضایت جنسی بانوان افزایش یافته و از آنجایی که دیواره‌ های لابیاها سفت‌ تر و کوچک‌ تر میشود بانوان حس خوبی داشته و روابط جنسی بهتری را تجربه خواهند کرد.

اما بزرگترین مزیت انجام عمل زیبایی واژن کاهش خطر ابتلا به عفونت‌ های واژینال می‌ باشد.

حتی در مواردی متخصصان به واسطه این عمل‌ ها می‌ توانند بی‌ اختیاری اداری را درمان کرده و هرگز بانوان مشکلات مشابه را در دراز مدت تجربه نخواهند کرد.

بهترین زمان انجام جراحی زیبایی واژن

بهترین زمان انجام جراحی زیبایی واژن
بهترین زمان انجام جراحی زیبایی واژن

بسیاری از بانوان با این مسئله مواجه هستند که چه زمانی باید برای انجام جراحی زیبایی واژن به پزشک مراجعه کنند.

قبل از هر چیز مهم است بدانید که گاهاً این آسیب ها می‌ توانند به مشکلات و بیماری‌ های وسیع ختم شوند پس بهتر است که به محض مشاهده هرگونه حالت نامعقول در ناحیه واژن به پزشک مراجعه کرده و مراقبت‌ ها و معاینات تکمیلی را انجام دهید و در صورت نیاز پزشک خیلی سریع عمل‌ های ترمیمی را انجام داده و برای زیبایی و سلامت واژن جراحی‌ ها و فعالیت‌ های لازم انجام می‌ پذیرد.

گاهی آسیب دیدگی در ناحیه واژن به ویژه لابیاها آنقدر شدید است که متخصصان انجام عمل را خیلی سریع به بانوان توصیه می‌ کنند.

با این حال مهم است که بعد از آسیب دیدگی‌ های شدید در ناحیه لابیاها، کلیتوریس و حتی آسیب دیدگی ناحیه پرینه و مشکلاتی مانند اختلال در تخلیه ادرار سریعاً برای انجام عمل زیبایی و درمانی واژن اقدام نمایید.

توجه داشته باشید که حتی اگر آسیب دیدگی ناحیه واژن در سنین کمتر از ۱۸ سالگی اتفاق بیفتد پزشک تا پایان دوره بلوغ انجام جراحی واژن را برای بانوان مناسب نمی‌ داند و بهتر است که با پایان سن رشد و بلوغ برای رفع و بهبود آسیب‌ های پیش آمده اقدام شود.

همچنین مهم است که بانوان در محدوده سنی ۱۸ تا ۶۵ سال برای انجام جراحی زیبایی واژن اقدام کنند زیرا بالا رفتن سن از این محدوده باعث میشود تا روند بهبود زخم‌ ها بسیار کند پیش رفته و از آنجایی که کلاژن‌ سازی در حد بسیار ناچیز اتفاق می‌ افتد ممکن است مراجعین نتایج خوبی از عمل دریافت نکنند.

بهترین عمل زیبایی واژن چیست؟

بهترین عمل زیبایی واژن چیست؟
بهترین عمل زیبایی واژن چیست؟

روش‌ های مختلفی برای انجام عمل زیبایی واژن وجود دارد که هر فرد مطابق با نوع آسیب و وضعیت جسمانی که دارد باید روش‌ های خاصی را در پیش بگیرد، اما متخصصان انجام جراحی زیبایی واژن را با روش‌ های کم تهاجم مناسب‌ تر می‌ دانند و معتقدند که هر فرد با توجه به نوع و شدت آسیب باید روش خاصی را برای زیبایی واژن انجام دهد.

از پرکاربردترین و بهترین عمل زیبایی واژن باید به استفاده از لیزر اشاره کرد.

این عمل دوره نقاهت بسیار کوتاهی داشته و نتایج خوبی به همراه دارد.

همچنین متخصصان برای زیبایی واژن از نخ جذبی استفاده کرده و در مواردی با انجام جراحی لابیاپلاستی وضعیت واژن را به حد متعادل خواهند رساند.

از دیگر روش‌ های کاربردی برای انجام عمل زیبایی واژن می‌ توان به تزریق ژل و چربی اشاره کرد.

به یاد داشته باشید که هر کدام از این روش‌ ها کاربرد خاصی دارند و برای تمامی مراجعین نتایج یکسانی به همراه نخواهد داشت.

متخصصانی که در این زمینه فعالیت دارند تنها کسانی هستند که می‌ توانند بهترین روش برای انجام عمل زیبایی واژن را در اختیار مراجعین قرار دهند و با مهارت بسیار زیادی که دارند ترمیم لازمه را انجام داده و نتایج خوبی حاصل می‌ گردد.

انواع عمل های زیبایی واژن

انواع عمل های زیبایی واژن
انواع عمل های زیبایی واژن

با کمی تحقیق متوجه خواهید شد که روش‌ های متفاوتی برای زیبایی واژن وجود دارد که البته متخصصان بهترین و کاربردی‌ ترین آنها را در پیش گرفته تا نتایج مورد نظر خیلی زود با دست آید.

از پرکاربردترین روش‌ های زیبایی واژن می‌ توان به تزریق ژل و چربی اشاره کرد، تزریق ژل و چربی به ناحیه واژن سبب تحریک پذیری بیشتر کلاژن سازی شده و به مرور زمان بافت‌ های آسیب دیده ترمیم میشوند و همین مسئله به روشن‌ تر شدن پوست ناحیه تناسلی کمک خواهد کرد.

با این نوع تزریقات سلامت افراد حفظ میشود و با کمترین خطرات و عوارض نتایج خوبی به دست می‌ آورند و خیلی زود شاهد زیبایی واژن خواهند بود.

روش دیگر و کاربردی برای زیبایی واژن کربوکسی تراپی می‌ باشد.

به واسطه تزریق گاز کربن دی اکسید بافت‌ های آسیب دیده ترمیم شده و کلاژن‌ سازی به حداکثر می‌ رسد و خیلی زود شاهد رفع چین و چروک ناحیه واژن خواهید بود، به این واسطه پزشک می‌ تواند تنگ‌ تر شدن واژن را تضمین کرده و به مرور زمان آسیب‌ های پیش آمده برطرف خواهد شد.

از دیگر روش‌ های کاربردی برای انجام عمل زیبایی واژن می‌ توان به لابیاماژورپلاستی و عمل مونس پلاستی اشاره کرد.

همچنین لابیا پلاستی و عمل زیبایی کلیتوریس از دیگر فرایندهای ترمیمی و زیبایی ناحیه واژن به شمار می‌ آیند و به واسطه هر کدام از روش‌ های گفته شده متخصصان می‌ توانند اصلاحاتی را در ناحیه واژن اعمال کرده و با نتایج بسیار خوبی که به همراه دارند رضایت بانوان را جلب خواهند کرد.

جراحی زیبایی واژن با لیزر

در اکثر مواقع اگر آسیب دیدگی ناحیه واژن در حد محدود باشد پزشک جراحی زیبایی واژن را با لیزر گزینه مناسبی دانسته و عمل با حداقل میزان خونریزی انجام میشود، با انجام عمل زیبایی واژن توسط لیزر بانوان دوره نقاهت را در حد بسیار کوتاه تجربه خواهند کرد و روند بهبود بسیار سریع طی میشود.

با تمام این تفاسیر این روش‌ های درمانی در شمار عمل‌ های سرپایی قرار می‌ گیرند و نیازی به مراقبت زیاد و فشرده و حتی بستری در مراکز درمانی نخواهند داشت.

جراحی زیبایی واژن با بخیه

انواع عمل های زیبایی واژن
انواع عمل های زیبایی واژن

گاهی اوقات برای انجام فرایندهای زیبایی و ترمیمی در ناحیه واژن پزشک مجبور است که برشی را در سطح مورد نظر اعمال کند، معمولا این روش درمانی برای کسانی انجام میشود که نیاز به کوتاه‌ تر کردن عضلات شل واژن دارند.

این روش به صورت سرپایی و تنها با یک بی‌ حسی موضعی انجام میشود و متخصصان برای ترمیم بخش های حساس و آسیب های کوچک و جزئی از این روش استفاده خواهند کرد و نهایتاً برای بخیه برش ایجاد شده از نخ جذبی استفاده خواهند کرد.

جراحی زیبایی واژن با نخ

روش دیگر برای انجام عمل زیبایی واژن استفاده از نخ‌ های جذبی می‌ باشد.

این روش به صورت سرپایی و بدون نیاز به بیهوشی انجام شده و تنها نیاز بی‌ حسی موضعی خواهد بود.

متخصصان در این روند از نخ مخصوص لیفتینگ استفاده می‌ کنند و برای کشیده‌ تر کردن عضلات و پوست روشی موثر است.

به واسطه انجام عمل زیبایی با نخ پزشک می‌ تواند بافت‌ های آسیب دیده و شل را جمع کرده و این مسئله بر زیبایی واژن اثرگذار است.

اگر تعادل در ناحیه واژن بر هم خورده باشد و این عارضه در حد جزئی رخ دهد دیگر نیازی به جراحی پیشرفته و برش نخواهد بود و تنها به واسطه عمل زیبایی با نخ‌ های جذبی پزشک می‌ تواند تقارن را در این ناحیه حساس برطرف کند.

جراحی زیبایی لابیاپلاستی

یکی از پرطرفدارترین و رایج‌ ترین جراحی‌ های زیبایی واژن لابیاپلاستی نام دارد.

لابیاپلاستی برای اصلاح لبه‌ های کوچک لابیا مورد استفاده قرار می‌ گیرد و هدف از انجام این عمل برقراری تقارن در ابعاد و اندازه‌ لابیاها خواهد بود.

به واسطه بزرگتر شدن لابیاها بیش از حد طبیعی بانوان محدودیت‌ های زیادی را تجربه می‌ کنند و به واسطه این جراحی ترمیمی بخش‌ های آسیب دیده ترمیم شده و علاوه بر بازگشت زیبایی واژن بانوان نیز با اعتماد به نفس بیشتر می‌ توانند به روابط جنسی خود ادامه دهند.

لابیاپلاستی یک روش درمانی موثر است که دوره نقاهت بسیار کوتاهی دارد و با مراقبت چند روزه بانوان می‌ توانند نتایج بسیار خوبی از این عمل به دست آورند.

عمل زیبایی واژن با ژل

انواع عمل های زیبایی واژن
انواع عمل های زیبایی واژن

تزریق ژل روشی موثر برای زیباتر کردن ناحیه تناسلی است.

به این واسطه بانوان می‌ توانند جوانسازی واژن را تجربه کرده و از آنجایی که این ژل حاوی اسید هیالورونیک است با بدن سازکاری کاملی خواهد داشت.

این تزریق در لبه‌ های داخلی و بیرونی واژن انجام میشود و تنها با یک بی‌ حسی موضعی روند تزریق طی میشود.

این روش تخصصی هیچگونه دردی برای بانوان نداشته و علاوه بر زیباتر کردن واژن و ترمیم بافت‌ های آسیب دیده به رفع خشکی آن کمک می‌ کند.

البته متخصصان به واسطه تزریق ژل به واژن می‌ توانند برای درمان بی‌ اختیاری ادراری اقدام کنند.

عمل زیبایی لابیا ماژورپلاستی

بسیاری از افراد تصور می‌ کنند که فقط ‌راهکارهای موثر برای ترمیم بخش‌ های داخلی واژن وجود دارد.

اما مهم است بدانید که عمل لابیاماژورپلاستی فرایندی است که با هدف کوچکتر کردن بخش‌ های خارجی واژن انجام میشود.

اگر لبه های بیرونی واژن بیش از حد نرمال بزرگ باشند به واسطه این عمل زیبایی پزشک می‌ تواند ابعاد آن را کوچک تر کرده و زیبایی واژن را باز می‌ گردانند.

گاهی اوقات بزرگ بودن لابیاهای ماژور یا بیرونی واژن باعث بروز محدودیت برای بانوان شده و ممکن است نتوانند از لباس‌ های تنگ و زیبا استفاده کنند.

به این واسطه پزشک می‌ تواند ترمیم لابیاهای ماژور را انجام داده و روشی موثر و کم خطر خواهد بود.

عمل زیبایی مونس پلاستی

یکی از عمل‌ های پرطرفدار و البته کاربردی برای ترمیم واژن، عمل زیبایی مونس پلاستی است.

مونس بخش بالایی ناحیه تناسلی است که کمی برجسته بوده و دارای موهای زائد است.

عمل زیبایی مونس پلاستی با هدف رفع افتادگی و از بین رفتن برآمدگی اضافه این محدوده انجام میشود.

در پی بزرگ بودن ناحیه مونس ممکن است افراد تمایلی به استفاده از البسه تنگ نداشته باشند و یا از آنجایی که این محدوده دارای چربی بسیار زیاد است با افتادگی و چروک مواجه شده و برای بانوان ناخوشایند است.

اما به واسطه انجام عمل زیبایی مونس پلاستی مشکلات پیش آمده برطرف شده و این محدوده نیز ترمیم میشود، گاهی اوقات در پی انجام عمل مونس پلاستی به واسطه حجم زیاد چربی پزشک در حین عمل لیپوساکشن را انجام خواهد داد.

عوارض عمل زیبایی واژن

عوارض عمل زیبایی واژن
عوارض عمل زیبایی واژن

بعد از انجام عمل زیبایی واژن ممکن است برخی از بانوان با عوارض کوتاه مدت یا بلند مدت این عمل مواجه شوند، بروز درد، سوزش و خارش بعد از عمل زیبایی واژن کاملاً شایع است اما چنین آسیبی خیلی زود برطرف شده و نهایتاً تا چند روز ادامه پیدا می‌ کند.

دیگر مشکلات مانند تورم و کبودی در ناحیه واژن کاملاً طبیعی است و با مراقبت بیشتر این آسیب نیز رفع خواهد شد.

اما مشکلات شدیدتر مانند عفونت ممکن است برای مدت طولانی‌ تری افراد را درگیر کند.

عدم رعایت بهداشت فردی باعث میشود تا محدوده واژن با عفونت مواجه شده و این مسئله باعث حساسیت بیشتر خواهد شد و ممکن است روند بهبود را به تاخیر بیندازد.

اما از عوارض شدیدتر و گاهاً طولانی مدت عمل زیبایی واژن می‌ توان به باقیماندن جای زخم اشاره کرد.

نیاز است که افراد برای مدت طولانی از کرم‌ های ترمیم کننده استفاده کرده تا اسکار پیش آمده رفع شود.

گاهی اوقات ممکن است افراد تقارن مناسبی را در ناحیه لابیاها نداشته باشند و این عدم تقارن باعث میشود تا افراد مجدداً به روش‌ های ترمیمی دیگر روی آورند، همچنین ممکن است با توجه به واکنشات متفاوتی که بدن افراد نسبت به روش‌ های درمانی می‌ دهد بد شکل شدن واژن به ویژه لابیاها را نیز تجربه کنند.

به یاد داشته باشید که اگر عملکرد پزشک با اختلال مواجه شود با از بین رفتن حس جنسی افراد ممکن است زندگی آنها نیز با تغییرات منفی مواجه شود.

مهم است که این عمل در شرایط ایمن و با تجربه و مهارت کافی انجام شود تا به بخش‌ های حساس و تحریک پذیر واژن آسیبی وارد نگردد.

آیا دختران باکره میتواندد جراحی زیبایی انجام دهند؟

آیا دختران باکره میتواندد جراحی زیبایی انجام دهند؟
آیا دختران باکره میتواندد جراحی زیبایی انجام دهند؟

حفظ سلامت پرده بکارت برای بسیاری از دختران مسئله مهم و حیاتی است اما از آنجایی که آسیب در ناحیه واژن برای همه بانوان نگران کننده و ناخوشایند است به دنبال روش‌های ترمیمی هستند.

توجه داشته باشید که هرگونه روش درمانی و اصلاحی برای بهبود آسیب‌ های ناحیه واژن در بخش خارجی آن انجام میشود و با بخش ‌های داخلی ارتباطی نداشته و هرگز آسیبی به ناحیه واژن وارد نمیشود.

بانوان می ‌توانند از سن ۱۸ سالگی و پس از اتمام بلوغ برای عمل‌ های زیبایی واژن اقدام کنند و اگر دختران باکره باشند نگرانی بابت حفظ سلامت هایمن نخواهند داشت و می‌ توانند بدون نگرانی جراحی ‌های زیبایی واژن را انجام دهند.